“Anathema maranatha” is een oude, vrij zware uitdrukking met een religieuze oorsprong. Kort gezegd betekent het zoiets als: “Vervloekt — de Heer komt (om te oordelen).” Zie het als een zeer sterke waarschuwing: “wie Christus niet liefheeft, staat onder een vloek — en Gods oordeel is nabij”. Het is tevens de naam van een nieuwe Nederlandse blackmetalband die in april vorig jaar debuteerde met een demo die in eigen beheer werd uitgebracht (“No label, No bounds, Pure death devotion” lezen we dan ook op de J-card) en afgelopen weekend op de buhne stond op het Unholy Sabbath festival in Tilburg.
De muzikanten M, B en A namen voor deze demo twee tracks op die met behulp van evenveel micro’s live in hun onwelriekende oefenbunker vastgelegd werden. Doorheen “Hellnoise” meandert quasi volcontinu een vlijmscherpe gitaarmelodie terwijl de ritmegitaar en drums voor zowel een mid-tempo en meer atmosferische ondersteuning, als een hakkende bestiale invulling kiezen. Ook meer rockende passages gaat de band niet uit de weg wat maakt dat het best een gevarieerde compositie is die echter nog wat weinig samenhang vertoont. “Deathnoise” doet zijn zegje in nog geen 2 minuten en laat de band van een meer primitieve en woeste kant zien, hoewel er ook hier niet rechtlijnig gemusiceerd wordt.
Deze demo laat een eerlijke eerste kennismaking met Anathema Maranatha horen. Hoewel er nog wat aan de songwriting kan geschaafd worden, horen we wel potentieel in dit trio. We vermoeden dat de band in Tilburg langer dan 7 minuten op het podium heeft gestaan, dus ongetwijfeld zit er in de toekomst meer materiaal van de band aan te komen.
JOKKE: 75/100
Anathema Maranatha – Demo MMXXV (Eigen beheer 2025)
1. Hellnoise
2. Deathnoise
