De Canadese blackmetalscene heeft in de vorm van Monarque, Forteresse, Akitsa, Délétère en Gevurah al heel wat interessante bands voortgebracht en Ossuaire kan meteen aan dit rijtje toegevoegd worden. In 2016 werd via Productions Haineuses een opwarmertje uitgebracht in de vorm van de “La diatribe infernale” EP, maar nu is het met de langspeler “Premiers chants” tijd voor het echte werk.
De intense titeltrack houdt ons dankzij de knallende productie meteen bij de les. Ossuaire lijkt misschien de zoveelste band te zijn waar tremolo picking en blast beats het mooie weer maken, maar het kwartet heeft het nu eenmaal in de vingers om middels deze ingrediënten pakkende nummers te schrijven zoals “La flamme noire de Ge’henom“, waarin catchy melodieën een dynamisch spel aangaan met opzwepende black, en de elf minuten durende epische afsluiter. Hérésiarque wisselt zijn krijszang ten gepaste tijde af met cleane (koor)zang wat een heidense toets toevoegt. Van het christendom moeten de vier muzikanten sowieso niet veel weten want deze langspeler is de eerste van een tweeluik waarbij de voornaamste gebeurtenissen aangekaart worden die bijdragen aan de teleurgang van het christendom en ketterij promoten. Het korte “Exhortation” vormt een tussendoortje waarbij akoestische gitaren, verhalende vocalen en gure wind het verhaal vertellen. “Saints céphalophores” is in het eerste deel grotendeels mid-tempo van aanpak en schakelt nadien een versnelling hoger. Opnieuw laat gitarist Atrocité zien dat hij een goed oor voor catchy melodieën heeft, maar de man tovert eveneens enkele lekkere old school riffs uit zijn instrument.
Ossuaire heeft een veelbelovende start genomen en mixt haar Frans-Canadese roots met melodieuze Scandinavische elementen. Benieuwd naar deel twee!
JOKKE: 83/100
Ossuaire – Premiers chants (Sepulchral Productions 2019)
1. Premiers chants
2. La procession des flagellants
3. La flamme noire de Ge’henom
4. Exhortation
5. Saints céphalophores
6 La grande apostasie