Van het voorgaande werk van Ars Veneficium, we doelen dan voornamelijk op de langspelers “The reign of the infernal king” (2016) en “Usurpation of the seven” (2020), waren we niet echt onder de indruk, maar met de derde full-length “The lurking shadow of death” laten de Belgen heel wat progressie horen. Gitarist/Songschrijver Ronarg bewees recent met Bloedmaan, Ronarg en Antzaat al heel wat sterke composities in zich te hebben, dus waarom zou dat dan ook niet lukken voor Ars Veneficium?
De vooruitgang die Ars Veneficium laat horen, noteren we op heel wat vlakken. De composities zijn sterker en blijven goed plakken dankzij het geweldige oor van Ronarg voor beklijvende melodieën. Luister maar eens naar die geweldige ear catchers in opener “Death is light” en afsluiter “Pale image of I“. Ook de basgitaar voegt wel degelijk iets toe aan de melodieuze gitaarriffs. Wel is het geluid van Ars Veneficium hoorbaar opgeschoven richting dat van Antzaat, een mix aan melodieuze black metal van Zweeds-Finse leest met andere woorden. De veelzijdige strot van frontman S. klinkt gevarieerder en overtuigender dan ooit, met het geweldige “Into the void“, dat ook heel wat cleane vocals bevat, als beste prestatie.
Het bleek tevens een goede zet om drummer Florian Musil (o.a. Agrypnie en Theotoxin) als slagwerker aan te trekken, want de zeven tracks werden retestrak ingespeeld. Wie de vellenmepper op zijn socials volgt, zal weten dat de Oostenrijker een waar snelheidsmonster is, maar Ars Veneficium gaat voor een dynamische aanpak waarin up-tempo spul (o.a. “Eye to eye with the devil” en “Into the void“) en trager werk (o.a. “De glorie van dood” en “My tomb under the stars“) mooi hand in hand gaan.
Voorts werden nog enkele gasten uitgenodigd. Zo horen we Nornagest van Enthroned enkele Franse zanglijnen voor zijn rekening nemen in “De glorie van dood” wat een interessante Frans-Nederlandse dialoog oplevert. Anders Strokirk van het Zweedse Necrophobic staat S. in “My tomb under the stars” met diepere vocalen bij. Dat hard werken loont bewijst Ars Veneficium met verve op “The lurking shadow of death“.
JOKKE: 83/100
Ars Veneficium – The lurking shadow of death (Immortal Frost Productions 2024)
1. Death is light
2. Eye to eye with the devil
3. De glorie van dood
4. One with the cosmos
5. Into the void
6. My tomb under the stars
7. Pale image of I
